Haber

Selçuk Belediyesi’nden Salça Makinası Hizmeti

Selçuk Belediyesi’nin geleneksel uygulamalarından biri olan salça makinesi ile merkez ilçe ve köylerde salça sıkma işlemi kolaylaşıyor. Selçuk’ta kadınların seçtiği domatesleri erkekler doğrarken, belediye çalışanları da salça makinesiyle sıkma işlemini tamamlıyor.

Selçuk Belediyesi’nin geleneksel uygulamalarından biri olan salça makinesi ile merkez ilçe ve köylerde salça sıkma işlemi kolaylaşıyor. Selçuk’un farklı mahallelerinde oturan aileler, salça makinesinin hayatlarını kolaylaştırdığını belirtti.

Salça makinesi ile yıllardır rahatlıkla salça yaptığını belirten Gülfer Göçtü, “Çok memnunuz. 2-3 yıldır çok memnunuz. Bunu yapan başkanımıza teşekkür ediyoruz.” Eşiyle birlikte salça yaptıklarını belirten Mehmet Ali Tanrıgülü, “Ben zaten eşime yardım ediyorum. Salça için domatesleri kendim doğradım. Eşime yardım ediyorum. Makine de bize yardım ediyor.” Rabia Tanrıgülü de salça makinesi hizmetinden memnun olduğunu belirterek, “Memnun kaldık. 3 yıldır bu hizmeti alıyoruz. Makine hazır, yapıyor. Allah razı olsun. Çok teşekkür ederiz.” Bu hizmet için.” – İZMİR

haber-goynuk.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu