Haber

Milletvekili Şenel Yediyıldız’ın “Erdoğan’ın pabuçlarını yalamak lazım” sözlerine AK Parti’den ilk yorum

AK Parti Ordu Milletvekili Op. Dr. Şenel Yediyıldız’ın katıldığı bir televizyon programında “Tayyip Ağabey ihanetini bırakın sırtımızda taşıyalım. tartışma.

AK PARTİ’DEN İLK YORUM

Olayın yankıları devam ederken ilk değerlendirme AK Parti’den geldi. CNN Türk’ün canlı yayınına konuk olan AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, “Bu söz yanlış bir söz. Bunu asla kabul edemeyiz. Kendisiyle küme başkan yardımcımız görüştü. Üzgünüz doğrusu” dedi. dedim.

SESSİZLİĞİ O BOZDU

Programda söylediği cümleye aralarında birçok siyasetçinin de tepkisiyle karşılaşan Yediyıldız, sessizliğini bozarak, “Ben bu sözleri yerel bir televizyonda söyledim. Benim söylediğim terimler de yerel terimlerdir. Bunlar deyimlerdir.” bizim yöre halkının rahatlıkla kullandığı bir üründür.hiçbir şahsa hakaret yoktur ve beni tanıyanlar bilir.ben hiçbir zaman kendi menfaatim için kimseye yalvarmadım ve başka türlü bir şey yapmadım.sanırım haddimi aştım.ancak , bu haddini aşmak değil, vatana ve millete karşı…”

KILIÇDAROĞLU DA TEPKİLENDİ

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu da partisinin grup toplantısında Yediyıldız’a tepki gösterdi. Kılıçdaroğlu, “Böyle vekil gördünüz mü? Acaba bu vekil Ordu’ya nasıl gidiyor? O zaman Erdoğan’ın ayakkabısını yalasın herkes izlesin” dedi.

ikizcehaber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu