Haber

250 bin TL maç geliri depremzede ailelerine bağışlandı

Geliri sarsıntı bölgesine bağışlanacak olan maçta Boluspor, Düzcespor’u 1-0 mağlup etti. Maçta 4 bin bilet satılırken, toplanan 250 bin 908 TL depremzede ailelerine ulaştırılmak üzere AFAD’a bağışlandı.

Kahramanmaraş’ta yaşanan depremin ardından futbol camiası depremzedelerin yardımına devam ediyor. Spor Toto 1. Lig ekibi Boluspor ile TFF 2. Lig ekibi Düzcespor arasında tüm gelirin depremzedelere bağışlanacağı hazırlık maçı yapıldı. Karşılaşma Bolu Atatürk Stadı’nda oynandı. 90 dakika sonunda Boluspor, Düzcespor’u 1-0 mağlup etti. 4 bin biletin satıldığı maçtan 250 bin 908 TL gelir elde edildi. Toplanan tüm gelirler AFAD’a bağışlandı.

“Böyle bir organizasyonda olmaktan mutluyuz”

Düzce’den Bolu’ya maç için gelen Murat Doğan Bostan, “Ülkemizde yaşanacak önemli bir doğal afette hiçbir insanın zarar görmesini istemeyiz. Maalesef çok canın ve çok kişinin hayatını kaybettiği bir ortamda. vatandaşlarımızın evleri, binaları yıkıldı, çok hoş bir deneyim. elimizden geldiğince böyle bir çaba sarf ediyoruz. Bugün buraya dostluğun, kardeşliğin ve birliğin değerini vurgulamak için geldik. Türkiye tek yürek diyoruz. Umarım yaralar çabuk sarılır” dedi.

“Rabbim birlik ve beraberliğimizi bozmasın”

Düzcespor taraftarı Aytekin Acar, “Çorbaya tuz atmaya geldik. Düzcespor ve Boluspor isimleri çok değerli değil. Bolu ve Düzce sarsıntıların yaşandığı iller. Oradaki kardeşlerimizin acısını bu şekilde paylaşmak istedik. Skorun önemi yok.Rabbim birliğimizi bozmasın.Olağan kurallar üzerine Düzcespor, “Boluspor ile Boluspor’un ortasında küçük bir rekabet yaşandı. Umarım bu bir dostluğa vesile olur” dedi.

habersumbas.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu